5 powodów dlaczego warto skorzystać z upadłości konsumenckiej

Upadłość Konsumencka to temat, który w 2020 roku nabrał zupełnie nowego znaczenia. Wszystko w związku z nowelizacją, która wprowadziła bardziej przyjazne rozwiązania dla osób fizycznych, mających problemy z regularnym spłacaniem swoich zobowiązań.

OW tym krótkim poradniku przedstawimy Ci 5 powodów dla których warto skorzystać z tego rozwiązania. Warto podkreślić, że upadłość konsumencka opłaca się zwłaszcza tym, którzy nie mają nic do stracenia, a sytuacja życiowa uniemożliwiła im regularne spłacanie zobowiązań.

Upadłość Konsumencka: Pozbywasz się długów

W zależności od Twojej sytuacji możesz umorzyć nawet 100% długów. Wszystko zależy przede wszystkim od Twojego wieku, źródła dochodu, predyspozycji do podjęcia nowej pracy zarobkowej i aktualnego majątku. Im osoba starsza tym większe szanse na umorzenie wszystkich długów. Również osoby niepełnosprawne czy też takie, które w wyniku nieszczęśliwego wypadku straciły zdolność do wykonywania normalnego zawodu mają duże prawdopodobieństwo umorzenia długów.

Upadłość Konsumencka: Dość komornika

Masz dość komornika? Dość ciągłych wezwań, telefonów i problemów psychicznych z tego powodu? Czy wiesz, że w zależności od ilości zaciągniętych pożyczek lub kredytów, tych komorników może być kilku? Każdy wierzyciel może wyznaczyć swojego komornika do sprawy. Koniec końców więc komorników może być nawet kilka. W trakcie postępowania upadłościowego jego miejsce zajmuje Syndyk. Jest niejako pośrednikiem między Tobą, a sądem. A ten moment to ostatnia droga do umorzenia długów.

Upadłość Konsumencka: Konto bankowe zablokowane

Czy wiesz, że komornik ma prawo zająć pieniądze z Twojego konta? Twoje konto ogólnie może zostać zablokowane i zabrane. Możesz zostać bez grosza przy duszy. Jeżeli nie masz innych źródeł finansowych pojawia się duży problem. Po ogłoszeniu upadłości konsumenckiej Twoje konto zostaje odblokowane i oddane Tobie. Nikt nie zajmuje Ci wypłaty, a całymi finansami zarządzasz Ty.

Upadłość Konsumencka: Plan spłaty

Jeżeli jesteś młodą osobą, na przykład 30 letnią. Masz duże predyspozycji do nawet pracy zarobkowej to może okazać się, że Twój dług zostanie umorzony na przykład w 70%. Oznacza to, że jeżeli wynosił on 100.000 to zostaje Ci 30.000. Co dalej z tym? Następuje plan spłaty. Sąd może wyznaczyć okres spłaty na przykład na 36 miesięcy w kwocie 350 zł miesięcznie. Twoim zadaniem jest skrupulatne płacenie. Po tym okresie wracasz już w 100% do normalnego życia. Masz możliwość wzięcia kredytu czy pożyczki, a Twoja historia jest wyczyszczona.

Upadłość Konsumencka: Nowe życie

A co po planie spłaty? A może obędzie się i nawet bez niego. W momencie uprawomocnienia upadłości konsumenckiej czy też uregulowania planu spłaty zaczynasz żyć na nowo. Wszystko to, co było do tej pory zostaje wyczyszczone. Ty zaczynasz jeszcze raz z czystym kontem, bez zobowiązań i bez zmartwień.

Czy to nie wystarczające powody, żeby przystąpić do postępowania upadłości konsumenckiej? Masz pytania? Chcesz ogłosić upadłość? Napisz do nas!