Upadłość Konsumencka Wymogi

Jakie są wymogi związane z upadłością konsumencką?

Jakie kryteria należy spełnić by móc ubiegać się o Upadłość Konsumencką, na którą decyduje się tysiące Polaków każdego miesiąca. W tym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie dotyczące warunku Upadłości Konsumenckiej.

Upadłość konsumencka warunki: Ile potrzeba pieniędzy?

Na wstępie najważniejsze pytanie – ile to kosztuje, ile potrzebujesz pieniędzy i czy musisz być bogaty, by móc ogłosić upadłość konsumencką. Posiadanie majątku nie jest wymagane przy ogłaszaniu upadłości. Jeżeli nie posiadasz sporego majątku lub nieruchomości to nie obawiaj się, nadal możesz ubiegać się o upadłość!

Upadłość konsumencka warunki: Osoba Fizyczna

Upadłość konsumencką może ogłosić osoba fizyczna. Czyli taka, która nie prowadzi własnej działalności gospodarczej. Jeżeli posiadasz własną firmę to ważne byś usunąć wpis z CEIDG, czyli centralnej ewidencji w której znajdują się wszystkie danę osób prowadzących firmę. Czyli musisz przestać prowadzić działalność, stać się osobą fizyczną i gotowe.

Upadłość konsumencka warunki: Brak opłacania długu

By móc przystąpić do tej procedury musisz być osobą niewypłacalną. Twoje zadłużenia nie mogą być regulowane przez okres co najmniej trzech miesięcy. Dług ten może być u jednego lub dwóch wierzycieli – to nie jest istotne. Nawet jeżeli dług, który posiadasz obejmuje jedynie Urząd Skarbowy to i tak nadal możesz ubiegać się o upadłość.

Upadłość konsumencka warunki: Nie masz wyroku o czynności z pokrzywdzeniem wierzycieli

Jeżeli w ciągu 10 lat od momentu złożenia wniosku o upadłość, poprzedni sąd w procesie cywilnym prawomocnie orzekł, że dokonałeś tak zwanych czynności z pokrzywdzeniem wierzycieli to odrzuci Twój wniosek. Co to oznacza? Jeżeli pozbyłeś się swoich własności w trakcie trwania egzekucji komorniczej, oddałeś dom lub mieszkanie osobie trzeciej to jest to pokrzywdzenie wierzycieli. Jeżeli nic takiego nie miało miejsca, żaden inny Sąd prawomocnie tego nie ogłosił, to nie masz się czym martwić.

Upadłość Konsumencka Warunki: Co przygotować do upadłości?

Należy przygotować specjalny wniosek, który można złożyć osobiście do sądu lub skorzystać z pomocy doświadczonej kancelarii lub fundacji, taka jak nasza. Możesz to zrobić korzystając z formularza umieszczonego poniżej lub sprawdzić kolejny wpis w którym podpowiadamy, jak napisać wniosek o upadłość konsumencką.