Zadłużone mieszkanie – jak oddłużyć?

Masz dług, który zagraża Ci utratą mieszkania? Ponad 2 miliony Polaków ma podobny problem. Istnieje jednak kilka sposobów na to, by oddłużyć nieruchomość i pozbyć się długu, który grozi eksmisją i wylądowaniem pod mówiąc potocznie „mostem”. Dowiedz się jak pozbyć się długu z mieszkania!

Odpowiedzią na ten problem jest Oddłużanie Nieruchomości. Główną ideą tego procesu są negocjacje z komornikami, bankami i innymi wierzycielami. Efektem tego ma być uzyskanie swobody finansowej przez dłużnika. W większości przypadków jest to między innymi ugoda finansowa lub zamiana nieruchomości na tańszą. Wszystko po to, by odpocząć finansowo i oddłużyć nieruchomość.

Metody pozbycia się długów z mieszkania

Wykup długów z mieszkania

To bardzo dobra metoda pozbycia się długów z mieszkania. Na internecie znajdziesz wiele informacji w których głównie dowiesz się, że warto negocjować z komornikami czy dłużnikami. Nie zawsze jest to jednak jedyne rozwiązanie. W wypadku wykupu długów z mieszkania, możesz zaoszczędzić nawet 50% środków! Dzieje się to dzięki wyspecjalizowanemu podmiotowi, który wykupi długi lub wierzytelność hipoteczną. Możesz to zrobić nawet w beznadziejnej sytuacji, kiedy mieszkanie jest już wystawione na sprzedaż!

Środki od inwestorów na zadłużone mieszkanie

Wykup długów z mieszkania

Zapewne jesteś tutaj, bo nie masz środków na pokrycie długów w Twoim mieszkaniu. Możesz poszukać inwestora, który pokryje Twoje zobowiązania! Napisz do nas, a pomożemy Ci go znaleźć. Inwestor sfinansuje cały plan spłat długu. Koszt usługi jest indywidualny.

Restrukturyzacja zadłużonego mieszkania

Stała się tragedia i doszło do wypowiedzenia umowy kredytu? Ewentualnie jesteś o krok przed takim wydarzeniem i pojawia się widmo związane z wypowiedzeniem umowy kredytowej? Cały czas możesz uniknąć komornika lub syndyka! Restrukturyzacja to najlepszy wybór, który wynegocjuje dla Ciebie najlepszy plan spłaty.

Powództwo przeciwegzekucyjne

Ta metoda dzieli się na dwie taktyki. Powództwo Opozycyjne lub Ekscydencyjne. W przypadku tego pierwszego jest możliwość pozbawienia tytułu wykonawczego w całości, lub częściowo podmiotowi egzekucyjnemu. Jeżeli chodzi o powództwo ekscydencyjne to może z niego skorzystać osoba trzecia, jeżeli majątek, który podlega jest licytacji należy do niej, a nie do dłużnika. Przykładowo, jeżeli komórka do mieszkania przypisana jest na osobę trzecią, a nie na dłużnika to dzięki temu można wykluczyć tę komórkę z egzekucji.

Likwidacja mieszkania

Brzmi strasznie? Ale nie o to chodzi. Likwidacja, określana także jako Pre-Pack to nowość na Polskim rynku. Daje możliwość szybkiej sprzedaży mieszkania. Wszystko dzieję się to na rzecz inwestora. Cała procedura przeprowadzana jest na obecnych zasadach w systemie prawnym, co pozwala dłużnikowi uniknąć „zatoru” finansowego i szybko wyjść z zadłużenia.